کانادا

برنامه ی خود اشتغالی

هنرمندانی که در فعالیت های فرهنگی خود اشتغال هستند یا ورزشکاران بین المللی که حداقل برای دو سال در پنج سال گذشته خوداشتغالی بوده اند، میتوانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

ویزای اقامت موقت (توریستی)

متقاضیانی که امیدوارند از کانادا دیدن نمایند، باید نشان دهند که بر اساس احتمالات، قبل از انقضای ویزای کانادا به ککشور خود باز خواهند گشت.

ویزای تحصیلی

کارکنان آگاه در خدمات مهاجرت ونکو وست به متقاضیان در دریافت نامه ی پذیرش از یک موسسه آموزشی معتبر کانادا کمک می کنند. پس از پذیرش موفقیت آمیز، برای متقاضی درخواست ویزای تحصیلی داده می شود.

پیشنهاد کار

از طریق دریافت پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی واجد شرایط که مستقیما با تجربه کاری قبلی و تحصیلات متقاضی مرتبط است، متقاضیان واجد شرایط می توانند ابتدا مجوز کار و سپس اقامت دائم دریافت کنند.

اسپانسرشیپ

کانادایی‌های واجد شرایط ممکن است از فرزندان یا همسر خود حمایت مالی کنند و به آنها اجازه دهند اقامت کانادا را دریافت کنند. علاوه بر این، والدین کانادایی های واجد شرایط ممکن است از طریق قرعه کشی به اقامت کانادا دست یابند.

استارتاپ

کسب و کار نوآورانه ممکن است واجد شرایط دریافت نامه پشتیبانی از یک سازمان مشخص شده کانادایی باشد، بنابراین به آنها اجازه می دهد تا اقامت دائم خود را برای ادامه راه اندازی در کانادا کسب کنند.

شهروندی / تابعیت

متقاضیان واجد شرایطی که حداقل سه سال از پنج سال گذشته در کانادا بوده اند و شرایط مهارت زبان را دارند می توانند برای شهروندی درخواست دهند. 

اقامت دائم

متقاضیان واجد شرایط که :

– حداقل دوسال از پنج سال گذشته در کانادا بوده باشند.

– کار برای یک شرکت کانادایی در خارج از کشور یا توسط هم همسر شهروند کانادایی همراه هستند

میتوانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

اکسپرس اینتری

متقاضیان واجد شرایطی که حداقل امتیاز لازم را مطابق با پناهندگان مهاجرت و شهروندی کانادا کسب می کنند، می توانند به اقامت دائم دست یابند. کارکنان آگاه ما اعتبار شما را ارزیابی می کنند و بر اساس عوامل مختلفی مانند تحصیلات، تجربه کاری، مهارت زبان و ارزش خالص، در مورد شانس موفقیت شما مشاوره می دهند.

خویش کارفرمایی

از طریق خرید یک کسب و کار کانادایی واجد شرایط که مستقیماً با تجربه مدیریت قبلی متقاضی مرتبط است، متقاضیان واجد شرایط می توانند ابتدا مجوز کار و سپس اقامت دائم دریافت کنند.

اجازه کار

در صورتی که یک تبعه خارجی در حال حاضر با مجوز تحصیل در کانادا باشد، همسر واجد شرایط آنها ممکن است برای اجازه کار کانادایی درخواست کند تا در طول مدت اقامت خود در کانادا، شریک زندگی خود را همراهی کند.

برنامه ی استانی بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا دو برنامه نامزد استانی جداگانه دارد، برنامه پایه و برنامه منطقه ای آزمایشی.
برنامه پایه:
برنامه پایه بریتیش کلمبیا برای کارآفرینان باتجربه، با تجربه مدیریت و حداقل دارایی خالص 600000 دلار کانادا، که قصد ایجاد یک کسب و کار جدید یا تصاحب و توسعه یک تجارت موجود در بریتیش کلمبیا را دارند، در نظر گرفته شده است.

متقاضیان باید آمادگی داشته باشند که حداقل 200000 دلار کانادا سرمایه گذاری کنند و حداقل 33.33 درصد مالکیت کسب و کار را داشته باشند که می تواند در هر نقطه از بریتیش کلمبیا واقع شود.

برنامه پایه به متقاضیان واجد شرایط اجازه می دهد ابتدا مجوز کار را دریافت کنند، که پس از حداقل 18 ماه به اقامت دائم مخفیانه تبدیل می شود.

برنامه آزمایشی منطقه ای:
برنامه آزمایشی منطقه ای بریتیش کلمبیا برای کارآفرینان با تجربه، با تجربه مدیریت و حداقل دارایی خالص 300,000 دلار کانادا، که قصد ایجاد یک کسب و کار جدید یا تصدی و توسعه یک تجارت موجود در بریتیش کلمبیا را دارند، در نظر گرفته شده است.

متقاضیان باید آمادگی داشته باشند که حداقل 100000 دلار کانادا سرمایه گذاری کنند و حداقل 51٪ مالکیت یک تجارت را فقط در شهرهای شرکت کننده در بریتیش کلمبیا داشته باشند.

برنامه آزمایشی منطقه ای به متقاضیان واجد شرایط اجازه می دهد ابتدا مجوز کار را دریافت کنند که پس از حداقل 12 ماه به اقامت دائم تبدیل می شود.

آمریکا

برنامه دریافت گرین کارد امریکا از طریق کار (NIW/ EB2)

برنامه دریافت گرین کارد امریکا از طریق کار، برای افراد زیر ۵۰ سال که از نظر فیزیکی سالم بوده و سوء سابقه و یا اعتیاد به مواد مخدر نداشته باشند در حال حاضر بهترین شیوه مهاجرت به امریکا است. برای اقدام، توصیه می شود از میان زن و شوهر، هر کدام که احتمال می دهند درآمد بهتری را در بدو‌ ورود نسبت به طرف مقابل دارند، بعنوان همسر معرفی بشود. مثلا اگر فردی خیاط یا آرایشگر هست، چون بسرعت و با کمترین هزینه می تواند کار پیدا کند، بهتر است آزاد باشد و همسر او بعنوان متقاضی اصلی، تعهد کار به اسپانسر بدهد. متقاضی اصلی باید یکسال برای اسپانسر کار بکند، در مشاغلی که ساده و بدون نیاز به تخصص هستند، البته درآمد کافی و بیمه پزشکی برای تمام اعضای خانواده خواهند داشت. بعد از یکسال هم می توانند باز هم به همان کار ادامه بدهند، یا اینکه به هر جای امریکا خواستند بروند و هر شغلی را خواستند ادامه بدهند. گرین کارد متقاضی و خانواده در بدو ورود به فرودگاه صادر خواهد شد و تا دو‌ماه بعد به آدرس آنها ارسال میشود. در ضمن ۵ سال بعد از ورود، اگر نصف این مدت یعنی دو‌سال و نیم را در خاک امریکا گذرانده باشند، پاسپورت امریکایی دریافت خواهند کرد. این پروسه بین ۲۴ تا ۳۶ ماه طول خواهد کشید. نیازی به مدرک آیلتس و یا تحصیلات بالای دیپلم هم ندارد چون متقاضی در مشاغل ساده بکار گرفته می شود که نیاز به تخصص یا تحصیلات آکادمیک ندارند. برای شروع نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه، و تست عدم اعتیاد هست.

هزینه ی اقدام برای برنامه گرین کارد امریکا در حال حاضر برای خانواده ۷۰ هزار دلار و برای افراد مجرد ۶۵ هزاردلار هست که در ۴ قسط در عرض ۲۴ تا ۳۶ ماه پرداخت می شود و شامل تمام هزینه های مربوطه (بجز معاینه پزشکی) خواهد بود. هزینه خانوادگی، تمام افراد یک خانواده تا حداکثر ۴ نفر را زیر پوشش قرار میدهد و برای هر فرد اضافه ۵۰۰۰ دلار به این مبلغ افزوده می شود.

ویزای مهاجرتی EB1-A

ویزای مهاجرتی EB1-A زیرمجموعه‌ای از گرین کارت کاری EB-1 بوده و قابل پذیرش برای افرادی است که در زمینه کاری خود به مرحله‌ی قابل توجه‌ای رسیده‌اند. افرادی که نقشی پیشرو در زمینه‌های علمی، هنر، آموزش، تجارت و یا یک فعالیت ورزشی را ایفا می‌کنند، می‌توانند واجد شرایط دریافت این نوع اقامت دائم ایالات متحده آمریکا تحت عنوان EB1-A باشند. افراد واجد شرایط برای اخذ ویزا EB1-A نیازی به تضمین موقعیت شغلی خود نداشته و همچنین نسبت به متقاضیان EB-2 (این موضوع نسبت به پرونده متقاضیان ویزا EB-2 NIW متفاوت است) برتری خواهند داشت.

درخواست گرین کارت از طریق سرمایه گذاری (EB5)

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری که به آن EB5 گفته می شود، برنامه ای است که بر اساس آن افراد می توانند با سرمایه گذاری کردن در آمریکا گرین کارت این کشور را کسب نمایند.

برای اینکه فردی بتواند از این طریق گرین کارت بگیرد باید سرمایه گذاری وی سه شرط مهم را داشته باشد:

از میزان مشخصی بیشتر باشد
تعداد مشخصی شغل جدید ایجاد نماید
تحت ریسک قرار بگیرد
در حال حاضر این میزان سرمایه گذاری بر اساس قانون یک میلیون دلار و یا پانصد هزار دلار می باشد. تفاوت این دو میزان سرمایه گذاری فقط وابسته به محلی است که سرمایه گذاری در آن صورت می گیرد.

جمهوری دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا

دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق دو روش سرمایه گذاری در املاک و کمک به صندوق اقتصادی دولت انجام شود که هر دو روش در واقع سرمایه گذاری محسوب می شوند. معمولاً روش دوم سریع‌تر و بهتر جواب می‌دهد و در فاصله زمانی کمتری به صدور پاسپورت دومینیکا منتهی می شود.

برای آن که بتوانید پاسپورت این کشور را بگیرید، لازم است ابتدا از شرایط اولیه مطلع شوید و سپس مراحل قانونی را پشت سر بگذارید. برای آن که بتوانید هرچه بهتر و ساده‌تر نسبت به دریافت پاسپورت ارزان دومینیکا اقدام کنید صرفاً لازم است تا از این موارد آگاه شوید.

در ادامه ۴ مرحله اصلی که شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا می باشد را بیان کرده‌ایم و از این طریق به شما کمک می‌کنیم تا با آگاهی از روند پرونده‌تان برای گرفتن تابعیت اقدام نمایید.

پرتغال

اخذ پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری محبوب ترین طرح در اروپا، Golden Visa یا طرح ویزای طلایی است. محبوبیت این طرح به دلیل انعطاف پذیری و مزایای آن است. شرایط سرمایه گذاری در پرتغال از طریق طرح ویزای طلایی به این صورت است که سرمایه ای معادل با 500،000 یورو (یا 350،000 یورو در مورد املاک قدیمی که نیاز به بازسازی دارند) در املاک و مستغلات صورت می گیرد. املاکی که نیاز به بازسازی دارند، باید توسط SEF واجد شرایط شناخته شوند. اجازه اقامت در این روش شامل شخص اصلی و خانواده وی از جمله کودکان وابسته وی می باشد. این نوع ویزای پرتغال هر دو سال یک بار تمدید می شود و شرط حضور آن دو هفته در هر دو سال است. یکی از جذابیت های این روش، امکان اخذ اقامت دایم پرتغال پس از 5 سال و امکان دریافت شهروندی پرتغال پس از 6 سال بدون نیاز به اقامت در این کشور می باشد. در حقیقت شخص اصلی به همراه خانواده اش باید فقط هر دو سال یک بار برای تجدید ویزای طلایی پرتغال، به این کشور سفر نماید.

مجارستان

اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

دفتر مهاجرتی ونکووست برنامه جدیدی را برای اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ایجاد کرده است.

با سرمایه گذاری 155000 یورویی در املاک، اتباع خارجی اکنون می توانند اقامت مجارستان را دریافت کرده و زندگی خود در اروپا را آغاز کنند.

مجارستان با ارائه ترکیبی ایده آل از فرهنگ غنی، معماری خیره کننده و استاندارد بالای زندگی، به سرعت به یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای کسانی که به دنبال زندگی در اروپا هستند، تبدیل شده است. دفتر مهاجرتی ونکووست مفتخر است که جدیدترین گزینه از برنامه های مهاجرتی درجه یک خود را برای مهاجرت به اروپا با اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری اعلام کند.