آمریکا

برنامه دریافت گرین کارد امریکا از طریق کار (NIW/ EB2)

برنامه دریافت گرین کارد امریکا از طریق کار، برای افراد زیر ۵۰ سال که از نظر فیزیکی سالم بوده و سوء سابقه و یا اعتیاد به مواد مخدر نداشته باشند در حال حاضر بهترین شیوه مهاجرت به امریکا است. برای اقدام، توصیه می شود از میان زن و شوهر، هر کدام که احتمال می دهند درآمد بهتری را در بدو‌ ورود نسبت به طرف مقابل دارند، بعنوان همسر معرفی بشود. مثلا اگر فردی خیاط یا آرایشگر هست، چون بسرعت و با کمترین هزینه می تواند کار پیدا کند، بهتر است آزاد باشد و همسر او بعنوان متقاضی اصلی، تعهد کار به اسپانسر بدهد. متقاضی اصلی باید یکسال برای اسپانسر کار بکند، در مشاغلی که ساده و بدون نیاز به تخصص هستند، البته درآمد کافی و بیمه پزشکی برای تمام اعضای خانواده خواهند داشت. بعد از یکسال هم می توانند باز هم به همان کار ادامه بدهند، یا اینکه به هر جای امریکا خواستند بروند و هر شغلی را خواستند ادامه بدهند. گرین کارد متقاضی و خانواده در بدو ورود به فرودگاه صادر خواهد شد و تا دو‌ماه بعد به آدرس آنها ارسال میشود. در ضمن ۵ سال بعد از ورود، اگر نصف این مدت یعنی دو‌سال و نیم را در خاک امریکا گذرانده باشند، پاسپورت امریکایی دریافت خواهند کرد. این پروسه بین ۲۴ تا ۳۶ ماه طول خواهد کشید. نیازی به مدرک آیلتس و یا تحصیلات بالای دیپلم هم ندارد چون متقاضی در مشاغل ساده بکار گرفته می شود که نیاز به تخصص یا تحصیلات آکادمیک ندارند. برای شروع نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه، و تست عدم اعتیاد هست.

هزینه ی اقدام برای برنامه گرین کارد امریکا در حال حاضر برای خانواده ۷۰ هزار دلار و برای افراد مجرد ۶۵ هزاردلار هست که در ۴ قسط در عرض ۲۴ تا ۳۶ ماه پرداخت می شود و شامل تمام هزینه های مربوطه (بجز معاینه پزشکی) خواهد بود. هزینه خانوادگی، تمام افراد یک خانواده تا حداکثر ۴ نفر را زیر پوشش قرار میدهد و برای هر فرد اضافه ۵۰۰۰ دلار به این مبلغ افزوده می شود.

ویزای مهاجرتی EB1-A

ویزای مهاجرتی EB1-A زیرمجموعه‌ای از گرین کارت کاری EB-1 بوده و قابل پذیرش برای افرادی است که در زمینه کاری خود به مرحله‌ی قابل توجه‌ای رسیده‌اند. افرادی که نقشی پیشرو در زمینه‌های علمی، هنر، آموزش، تجارت و یا یک فعالیت ورزشی را ایفا می‌کنند، می‌توانند واجد شرایط دریافت این نوع اقامت دائم ایالات متحده آمریکا تحت عنوان EB1-A باشند. افراد واجد شرایط برای اخذ ویزا EB1-A نیازی به تضمین موقعیت شغلی خود نداشته و همچنین نسبت به متقاضیان EB-2 (این موضوع نسبت به پرونده متقاضیان ویزا EB-2 NIW متفاوت است) برتری خواهند داشت.

درخواست گرین کارت از طریق سرمایه گذاری (EB5)

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری که به آن EB5 گفته می شود، برنامه ای است که بر اساس آن افراد می توانند با سرمایه گذاری کردن در آمریکا گرین کارت این کشور را کسب نمایند.

برای اینکه فردی بتواند از این طریق گرین کارت بگیرد باید سرمایه گذاری وی سه شرط مهم را داشته باشد:

از میزان مشخصی بیشتر باشد
تعداد مشخصی شغل جدید ایجاد نماید
تحت ریسک قرار بگیرد
در حال حاضر این میزان سرمایه گذاری بر اساس قانون یک میلیون دلار و یا پانصد هزار دلار می باشد. تفاوت این دو میزان سرمایه گذاری فقط وابسته به محلی است که سرمایه گذاری در آن صورت می گیرد.

جمهوری دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا

دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق دو روش سرمایه گذاری در املاک و کمک به صندوق اقتصادی دولت انجام شود که هر دو روش در واقع سرمایه گذاری محسوب می شوند. معمولاً روش دوم سریع‌تر و بهتر جواب می‌دهد و در فاصله زمانی کمتری به صدور پاسپورت دومینیکا منتهی می شود.

برای آن که بتوانید پاسپورت این کشور را بگیرید، لازم است ابتدا از شرایط اولیه مطلع شوید و سپس مراحل قانونی را پشت سر بگذارید. برای آن که بتوانید هرچه بهتر و ساده‌تر نسبت به دریافت پاسپورت ارزان دومینیکا اقدام کنید صرفاً لازم است تا از این موارد آگاه شوید.

در ادامه ۴ مرحله اصلی که شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا می باشد را بیان کرده‌ایم و از این طریق به شما کمک می‌کنیم تا با آگاهی از روند پرونده‌تان برای گرفتن تابعیت اقدام نمایید.

 

پرتغال

اخذ پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری محبوب ترین طرح در اروپا، Golden Visa یا طرح ویزای طلایی است. محبوبیت این طرح به دلیل انعطاف پذیری و مزایای آن است. شرایط سرمایه گذاری در پرتغال از طریق طرح ویزای طلایی به این صورت است که سرمایه ای معادل با 500،000 یورو (یا 350،000 یورو در مورد املاک قدیمی که نیاز به بازسازی دارند) در املاک و مستغلات صورت می گیرد. املاکی که نیاز به بازسازی دارند، باید توسط SEF واجد شرایط شناخته شوند. اجازه اقامت در این روش شامل شخص اصلی و خانواده وی از جمله کودکان وابسته وی می باشد. این نوع ویزای پرتغال هر دو سال یک بار تمدید می شود و شرط حضور آن دو هفته در هر دو سال است. یکی از جذابیت های این روش، امکان اخذ اقامت دایم پرتغال پس از 5 سال و امکان دریافت شهروندی پرتغال پس از 6 سال بدون نیاز به اقامت در این کشور می باشد. در حقیقت شخص اصلی به همراه خانواده اش باید فقط هر دو سال یک بار برای تجدید ویزای طلایی پرتغال، به این کشور سفر نماید.